Творці історичного трилера «Гарет Джонс» співпрацюватимуть з Українським інститутом нацпам’яті

Студія Kinorob, яка займається створенням історичного трилера «Гарет Джонс», спільного виробництва Польщі, Великобританії та України за підтримки Держкіно, підписала угоду про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Держкіно.

«Згідно з умовами угоди, команди об’єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні» — йдеться у повідомленні.

«Гарет Джонс» — історія відомого британського журналіста-дослідника, який попри смертельну небезпеку відправився до Радянської України з метою викрити та висвітлити світовій спільноті всю правду про трагедію українського народу — Голодомор. Саме його викриття згодом стало підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла. Режисером стрічки є Голова Європейської кіноакадемії, відома польська режисерка Аґнєшка Голланд.

«Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932 – 1933 роках. Тому цей проект є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса — європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Фільм потрібен і українцям, адже ми продовжуємо переосмислювати своє минуле, долати спадщину тоталітаризму. Зрештою, Україна відчуває брак якісного історичного кіно. І я вірю, що цей фільм, який знімає високопрофесійна команда, стане кроком у розвитку й українського історичного кіно», — наголосив Голова Українського інститут національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У рамках роботи над проектом Український інститут національної пам’яті консультуватиме авторів фільму, а також надасть їм доступ до фото та відеоматеріалів, архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов’язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

«Ми вдячні Українському інституту національної пам’яті за готовність до співпраці та всебічну підтримку історичного трилера «Гарет Джонс». Надана командою інституту інформація, архівні матеріали та консультації дуже важливі для нас і допоможуть у створенні фільму», — зазначив продюсер стрічки Єгор Олесов.

За його словами, в рамках роботи над проектом планується проведення низки освітніх та культурно-мистецьких заходів, спрямованих на популяризацію в міжнародній спільності інформації про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україн

Нагадаємо, історичний трилер «Гарет Джонс» став переможцем 10-го конкурсного відбору кінопроектів в категорії Тематичні ігрові фільми (до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні). Загальний бюджет стрічки, спільного виробництва України (Kinorob), Польщі (Film Produkcja) та Великобританії (Crab Apple Film), складає 262 млн 207 тис 790 грн, з яких 25 мільйонів 930 тисяч гривень — підтримка ДержКіно.

Зйомки українського блоку фільму розпочнуться на початку березня 2018 року, а згодом пройдуть в Польщі та Шотландії. Прем’єра стрічки в Україні очікується у 2019 році.