У Dovzhenko Centre покажуть кіношедевр про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі
facebook.com/dovzhenko.centre

У Dovzhenko Centre покажуть кіношедевр про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі

25 січня, в рамках першої в Україні програми професійного розвитку кінокомпозиторів Envision Sound у столичному Довженко-Центр: Dovzhenko Centre представлять відомий фільм Віктора Туріна «Турксиб» (1929). Показ пройде у музичному супроводі інді-проекту з Бристоля – Bronnt Industries Kapital. Захід відбудеться за підтримки British Council Ukraine.

Документальний фільм про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі вважається найяскравішим зразком кіноавангарду, що суттєво вплинув на подальший розвиток британської кінодокументалістики, ставши культовим в 1930-х в Британії.

wikimedia.org

Залізниця, що має з’єднати Азію й далекий Сибір, стає магістраллю зустрічі цивілізацій. Технічний прогрес залізниці вторгається в медитативну пастораль мирних казахів.

Британська версія фільму, яку буде показано під час заходу, змонтована в 1930 році й відреставрована Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році. Вона на 10 хвилин довша від радянської версії.

У 2015 році саундтрек до «Турксибу» ліг в основу четвертого альбому Bronnt Industries Kapital, який вийшов на «I Own You Records». Bronnt Industries Kapital – музичний інді-проект із Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартеллом (Guy Bartell).

Envision Sound – тижнева програма-інтенсив для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн, що проводитиметься Британською Радою та Довженко-Центром у Києві 22-26 січня 2018 року.

Нагадаємо, 23-го січня до Києва в рамках Envision Sound завітає британський композитор Майкл Прайс — володар премії «Еммі», автор музики до серіалу «Шерлок». Він розкаже про свій досвід роботи в кіно: на прикладі однієї з серій серіалу «Шерлок» композитор поділиться професійними секретами. Мова навчання — англійська та українська.