У Києві презентували фільм "Межа", цьогорічний претендент на Оскар
facebook.com/mezhamovie

У Києві презентували фільм «Межа», цьогорічний претендент на Оскар

У столичному кінотеатрі «Україна» в рамках кінофестивалю «Молодість. Пролог» презентували словацько-український фільм «Межа».

Світова прем’єра стрічки вже відбулася на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де «Межа» здобула Приз за найкращу режисерську роботу. Кришталевий глобус — статуетку фестивалю — режисер Петер Беб’як особисто привіз на київську прем’єру.

«Цю історію знайшла пані Ванда (від ред.- Ванда Адамік-Грицова), яка є продюсером цього фільму. Вона може детальніше про неї розповісти. Я можу вам сказати, що провів чудових 34 дні зйомок. У нас склався ідеальний колектив із словаків, українців та чехів. Цікаво було спостерігати за українською частиною: як вони працують, як вони горять тм, що роблять. Це для мене були цікаві враження і було великою честю співпрацювати з ними», — заявив під час прес-конференції режисер фільму Петер Беб’як.

За сюжетом, влітку 2007-го, за кілька місяців до вступу Словаччини до Шенгену, триває робота над посиленням українсько-словацького кордону. У центрі подій — Адам Крайняк — батько сімейства і голова контрабандистів на прикордонній території між Україною та Словаччиною. Невдала спроба перевезти чергову партію цигарок через кордон спричиняє низку неочікуваних подій, що змусять Адама замислитися, які саме межі він готовий перетнути.

facebook.com/mezhamovie

Словацький кінопродюсер Ванда Адамік-Грицова стосовно ідеї фільму поділилась особистою історією.

«Моя мама походить з містечка, що знаходиться в двох кілометрах від словацько-українського кордону, тут я проводила усі свох канікули. Я цей край бачила за самого дитинства. Дуже цікаво було дивитись за тим, що там відбувалося. Це області, де був високий рівень безробіття, і люди заробляли, як могли. Я зрозуміла, що це гарна ідея — зробити з цього фільм. Я дуже вдячна сопродюсеру Андрію Єрмаку: це був перший крок, такого співробітництва між Україною і Словачино не було раніше. У захваті від того, як працювали наші українські партнери, вдячна Держкіно України. Це була не лише творча, але й фінансова співпраця. Нашою метою було показати, что немає розбіжностей між тими, хто з якого боку кордону живе — словак чи українець. У цих людей однакові проблеми і вони шукають рішення, щоб годувати свої родини.»

facebook.com/mezhamovie

«Межу» було знято за підтримки Держкіно України та Словацького Аудіовізуального Фонду. Фільм став найкасовішим словацьким фільмом за всю історію словацього кінопрокату.

«Я вважаю, наш фільм дуже чесний. Склалися не тільки фінанси. Це чесна історія, що відбувається останнім часом не дуже часто. Коли ми знімаємо фільм про людей, даючи глядачам самим з’ясувати кто є добрим, хто є поганим. Не подаємо якихось вигаданих персонажів, а зображаем людей такими, якими вони є, в тій важкій ситуації, в якій вони опинилися. Також склалася дуже дружна міжнародна команда. Тож чесність — це наша формула успіху. Проблема контрабанди не є словацькою, чи українською, вона універсальна», — відзначив сопродюсер цієї стрічки Андрій Єрмак.

Як повідомлялось раніше, Словацький Оскарівський Комітет обрав фільм «Межа» претендентом від Словаччини на ювілейну 90-ту церемонію вручення кінопремії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». У широкий український прокат фільм «Межа» вийде з 16 листопада.