У Києві презентували мистецький проект «Балада про Крути»
mincult.kmu.gov.ua

У Києві презентували мистецький проект «Балада про Крути»

З нагоди 100-річчя бою під Крутами на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка за сприяння Міністерства культури України відбулась презентація мистецького проекту «Балада про Крути». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Мінкультури.

«Балада про Крути» є сценічною версією однойменного твору чернігівського літератора Анатолія Покришеня. У виставі були задіяні понад 120 учасників.

В оформлені вистави використовували документальні кадри реальних подій того часу, фотографії загиблих захисників незалежності України. Прототипом декорацій стали об’єкти Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут».

У міністерстві розповіли, що одяг, зброя та інший реквізит максимально наближені до тих, які використовували в той історичний період.

Попередній благодійний показ творчої роботи «Балада про Крути» відбувся  у Чернігівському академічному облмуздрамтеатрі ім. Т.Г.Шевченка 28 січня, на який були запрошені керівництво області, активісти патріотичних громадських і волонтерських організацій.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що дана тема тривалий час залишалася поза увагою як держави, так і суспільства. Саме тому дуже важливо про це говорити.

За його словами, ця вистава та пам’ятні  заходи передусім адресовані молоді, курсантам-ліцеїстам і людям, які знають і шанують пам’ять юних захисників незалежності України.

«Я глибоко переконаний, що в найкритичніший, найвідповідальніший момент, коли  буде потрібно, у нас завжди знайдуться, на нашій благословенній українській землі, ті відважні хлопці-герої, які готові пожертвувати найголовнішим за свободу, за рідну землю та українську  державу», — зазначив міністр.

mincult.kmu.gov.ua