У Києві пройде інтерактивна виставка "Гра в минуле"
Виставка «Гра в минуле» / Facebook

У Києві пройде інтерактивна виставка «Гра в минуле»

5 жовтня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує інтерактивну виставку «Гра в минуле», яка складається з фотографій відомої радянської фоторепортерки Ірини Пап та анонімних світлин із родинних архівів часів СРСР.  

Виставка проходитиме у креативній спільноті IZONE, за адресою вул. Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Відвідувачі зможуть власноруч скласти свою експозицію, переставляючи фото на свій розсуд. Таким чином, кожен може скласти власну оповідь та попрактикувати гнучке прочитання минулого.

Основою проекту «Гра в минуле» є архів фотокореспондентки Ірини Пап, врятований Валерієм Мілосердовим у 1991 році. В архіві фотографки світлини з 1957 по 1971 рік. На них найкращі працівники підприємств і колгоспів по всій країні, будівництво нових мікрорайонів Києва, партійні з’їзди та візити офіційних закордонних делегацій. Умовно кажучи, фотографічну спадщину Пап можна назвати соцреалізмом у фотографії, де замість реального радянського життя зображено ідилічну картинку завжди усміхнених робітників та високих врожаїв.

Друга частина експозиції – інсталяція «Дефіксація», що складається з двох чорно-білих фотоплівок, виявлених фотографами Валерієм Мілосердовим і Дмитром Сергєєвим в їхніх сімейних архівах. На одній з них, датованій 1965 роком, відображений комуністичний суботник. На другій, приблизно 1984 або 1985 року, висвітлено проводи новобранців до армії та прийняття присяги. Обидві плівки характеризуються деформацією зображень та спотвореністю оптичних ефектів, які сучасному глядачеві можуть здатися спеціальними фільтрами.

Незважаючи на те, що за часовими рамками і за сюжетами знімки Пап та плівки з сімейних архівів збігаються, вони демонструють два принципово різних способи фіксації подій. Сучасному глядачеві пропонується порівняти ці два способи використання фотографії як інструменту пам’яті.

Розклад роботи виставки: 5 жовтня – 19 листопада 2017, 12:00 – 20:00, без вихідних.