У Києві пройде виставка художника-монументаліста Сергія Радкевича
voloshyngallery.art

У Києві пройде виставка художника-монументаліста Сергія Радкевича

26 жовтня, у київській галереї Voloshyn Gallery відкриється виставка художника-монументаліста Сергія Радкевича. 

Його творчість поєднує вуличне мистецтво та сакральну тематику, фрески і графіті, частково продовжуючи традиції східно-християнської іконографії. На основі спрощених релігійних символів Радкевич створює сучасні духовні абстрактні форми.  Важливим для нього є саме street art. Художник знаходить архітектурні об’єкти, що втратили свою початкову функцію чи перебувають у невизначеному стані, і перетворює їх на нові простори.

На виставці під назвою «30 метрів над рівнем моря» буде представлено живопис і графіку Сергія Радкевича.

«Твори, які можна буде побачити на виставці, складаються з різних елементів, що не перетинаються між собою. Набір символів, які є умовною реальністю. Наприклад, космічна гравітація і мірило стрибків у довжину — сучасна форма соціальних змагань і залежностей, потрапивши у які, ми змушені підкорюватись правилам заданої «гри». Зображення віслюка — автопортрет, цей візуальний хід запозичено з іконопису, де часто людські образи постають у зооморфному вигляді несучи різні смислові навантаження»,  — розповідає Радкевич.

voloshyngallery.art

Мистецтвознавці проводять паралелі між творами Радкевича та роботами Босха і Сікейроса. Більшість їх наповнена складними особистими образами впорядкованого хаосу.

Частину експозиції складають роботи із циклу «Листи з України» 2015 року, коли Радкевич перебував на резиденції у Німеччині. Роботи цього циклу — це тексти новин, пов’язаних з Україною, вихоплені з медійного простору і накладені на пейзажі Фрайзінгу.  Намальовані буквально баварським ґрунтом, вони є втілюють протиставленням двох світів.

Також в експозиції представлять декілька робіт із серії «0 М над рівнем моря/Автопортрет». Автор у цій серії концентрується на пошуку власного »Я» і стану спокою, незалежного від обставин. Іконографічні образи циклу — беземоційні, ніби в традиціях шумерського та давньоєгипетського мистецтва.

voloshyngallery.art

Відкриття виставки відбудеться о 19:00 у наступний четвер, 26 жовтня. Вона триватиме до 19 листопада у Voloshyn Gallery за адресою: вул. Терещенківська, 13. Вхід вільний для всіх охочих.