У Києві пройде виставка рідкісних книг, мап і документів
dykat-auction.com.ua

У Києві пройде виставка рідкісних книг, мап і документів

У Києві пройде передаукціонна виставка антикварних і букіністичних видань, рідкісних мап, документів, фото та графіки. Про це повідомляють у Facebook організатори заходу.

Експозиція виставки, що передуватиме спеціалізованому аукціону «Українська книга» налічує 127 експонатів. Повідомляється, що, крім продукції з України та про Україну, буде презентовано рідкісні англійські, німецькі та російські видання ХVII — початку XX століть. Серед них відзначають книгу відомого українського балетмейстера Сержа Лифаря «Дягилевъ и съ Дягилевымъ», видану в 1939 році в Парижі російською мовою. Екземпляр, що буде представлено на виставці, належить до лімітованої серії, крім того, він походить безпосередньо з бібліотеки автора. Про це свідчать його автограф та екслібрис.

Також, серед іншого, в експозиції буде представлено книгу Дмитра Яворницького «По следам запорожцев», видану в 1898 році та заборонену царською цензурою; «Кобзар», надрукований за життя Шевченка у друкарні Пантелеймона Куліша; книгу Адольфа Добрянського «Исторія епископовъ» з особистої колекції митрополита Шептицького.

Крім того, гості виставки зможуть побачити рукописний документ Михайла Грушевського, датований 1897 роком, та фото українського підприємця та мецената Івана Терещенка з його дарчим написом. З експонатів, що відносяться до ХХ століття, відзначають українське видання «Колгоспу тварин» Джорджа Орвелла 1947 року з передмовою автора — перший переклад твору іноземною мовою.

Також на виставці можна буде побачити рідкісні книги з історії України, прижиттєві видання творів українських письменників і діячів культури, історичні документи, старовинні карти міст, фото та твори графічного мистецтва.

Виставка проходитиме з 3 по 6 жовтня у київській галереї «Дукат» за адресою вул. Рейтарська, 8Б.