У Києві пройде виставка "українського Клімта"
Аукціонний дім «Золотое Сечение»

У Києві пройде виставка «українського Клімта»

З 11 по 31 жовтня в Києві пройде передаукціонна виставка «Реквієм», присвячена живопису українського художника Віктора Зарецького, роботи якого мистецтвознавці порівнюють з полотнами австрійського сецесіоніста Густава Клімта.

Всього в експозиції виставки буде представлено 35 робіт, створених художником між 1950-м та 1990-м роками, зібраних із приватних колекцій Європи. Більшість робіт належать до так званого «клімтівського періоду» Зарецького — кінець 1970-х та 1980-і роки.

Серед творів, що зможуть побачити гості виставки — одна з останніх масштабних робіт автора «Муза варить куліш (Творчий процес)». Це жанрова картина, частиною якої є автопортрет Зарецького з палітрою в руці. Полотно було написане у 1990 році, за кілька місяців до смерті художника.

Також на виставці буде представлено роботу «Мальви», яка прикрасила обкладинку монографії Лесі Авраменко «Ваги долі Віктора Зарецького». Ціла низка фахівців вважають її однією з ключових робіт «клімтівского періоду» творчості художника.

Більшість робіт, що будуть представлені на виставці, раніше перебували у приватних колекціях і не були доступні поціновувачам мистецтва. Картини Віктора Зарецького є в експозиції багатьох музеїв і приватних збірках колекціонерів. Його живописні роботи оцінюються в десятки тисяч доларів.

Виставка буде проходити в аукціонному домі «Золотое Сечение» за адресою вул. Леоніда Первомайського, 4. Вона триватиме з 11 по 31 жовтня кожного дня, крім неділі, з 11:00 до 19:00. Вхід вільний для всіх охочих.