У Києві відбудеться українсько-німецька бієнале мистецтв
culturalactivism.org

У Києві відбудеться українсько-німецька бієнале мистецтв

З 27 по 30 вересня у Національному музеї Тараса Шевченка та мистецькому просторі Educatorium (галерея «Дукат») презентують роботи художників із Німеччини у рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, заснованого 2013 року у мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).

Відкриття заходу відбудеться сьогодні, 27 вересня, о 18:30 у Національному музеї Тараса Шевченка. В рамках бієнале буде представлено перфоманс знаменитого твору композитора Джона Кейджа — 4’33» за участі піаніста, композитора та клавішника групи ЛУНА Андрія Латіка.

Вхід на відкриття вільний. Обов’язкова попередня реєстрація.

Проект сприяє зближенню країн Схiдної та Західної Європи, налагодженню культурного діалог між Україною та Німеччиною, пов’язує сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.

За допомогою мистецтва німці розкажуть киянам про минуле та теперішнє однієї з найвидатніших мистецьких колоній — Ворпсведе. У своїх творах митці висвітлюватимуть соціальну динаміку мистецтва та його вплив на сучасну Європу.

«Бієнале покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст — Києва та Ворпсведе. Після того як Україна у 2016 році стала почесним гостем бієнале у Ворпсведе, ми щасливі, що цей міжкультурний обмін продовжиться у Києві та сприятиме зближенню наших країн», — зазначив ініціатор та директор Art and Film Biennale Юрган Хаазе.

Головною темою проекту є «Торгівля ілюзіями». Гасло пов’язане не лише із ілюзіями у мистецтві та соціумі, але й із сучасними пошуками в Україні.

«Щодня люди стикаються з ілюзорними формулами та конструкціями кращого світу, що їм пропонують політики. Ілюзії викривлюють сприйняття людиною суспільства в цілому, думки про інші спільноти і культури. У своєму кураторському виборі я орієнтувалася на різні форми ілюзій, що існують сьогодні у суспільстві України та світу, на те, як художникам вдається їх опрацьовувати у своїй творчості», — зауважила кураторка української частини проекту Катерина Рай.

За словами німецьких кураторів, телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали їм уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Зважаючи на політичну ситуацію в Україні, Німеччина, на думку кураторів, має підтримати її незалежність та демократичні засади. Інструментом для цього організатори мистецтво та культуру.

Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, та німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям».

Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.

«Діалог між культурами — найдавніший і найфундаментальніший спосіб демократичної бесіди, він є протиотрутою відторгнення та насильства. Його мета — дозволити нам мирно і конструктивно жити в мультикультурному світі та розвивати почуття спільності», — вважає заступниця Міністра культури України Світлана Фоменко.

У рамках заходу відбудуться кінопокази, музичні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.

Art and Film Biennale — це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом, вдала можливість для художників повчитися один в одного, вважають куратори.

Ознайомитися з програмою заходу можна за посиланням.

Детальніше про подію на сайті.

Виставка робіт митців триватиме до середини жовтня.