У Києві відкрилась виставка підводного фотографа та полярника Андрія Утєвського
facebook.com/UAMON

У Києві відкрилась виставка підводного фотографа та полярника Андрія Утєвського

У понеділок, 22-го січня, у столиці вперше відкрилася виставка «Антарктида: життя льодового континенту», на якій представлено 70 світлин, зроблених підводним фотографом, вченим Андрієм Утєвським. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.

На фото можна побачити пінгвінів, тюленів, морських леопардів, левів та інших представників фауни Антарктики, яку вивчає біолог.

«Ми фіксували об’єкти та каталогізували їх. Так з’явилася частина представлених на виставці робіт. Також є і художні фото. Але насамперед мені хотілося поділитися тим, що не бачить більшість людей – підводним світом Антарктики», – зазначив Утєвський.

facebook.com/UAMON

Усі фотографії було зроблено під час участі в експедиціях на єдиній українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Загалом він перебував у 4-х сезонних та одній річній експедиції.

У полярника є найулюбленіше фото, на якому зображено морського рачка завтовшки з чверть міліметра.

facebook.com/UAMON

«Ця світлина була створена в дуже складних умовах – я мав лише один шанс зробити її. Адже працювати довелося під крижаним полем, на глибині 30 метрів, на сильній течії з великою кількістю мулу… За всіх цих умов у досить важкому спорядженні мені треба було зайняти ідеальне горизонтальне положення і наплисти на рачка. Я зробив один кадр – і мене понесло далі, піднявся мул. Але цей один кадр був дійсно вдалим», – розповів біолог.

Під час презентації виставки Утєвський показав гостям короткі ролики про те, як здійснюється підводна зйомка. Він також розповів, що вага спорядження становить близько 50-ти кг. Під час занурення у воду вчений тримає на собі понад 200 кг. Разом зі своїм напарником вони знімають і на фотоапарат, і на відеокамеру.

facebook.com/UAMON

Фотовиставка триватиме до 29-го січня у Київському міському будинку вчителя за адресою вул. Володимирська, 57.

Експозиція працюватиме з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 18:00. Вхід вільний.