У Мистецькому арсеналі відкрився Фестиваль молодих українських художників
Bohdan Poshyvailo / Мистецький арсенал

У Мистецькому арсеналі відкрився Фестиваль молодих українських художників

Вчора, 28 вересня, у Мистецькому арсеналі розпочався перший Фестиваль молодих українських художників. Про це повідомляє Укрінформ.

За планом, фестиваль буде проходити регулярно — кожні два роки, причому в різних містах України кожного разу. Про це розповіла на прес-конференції перед відкриттям генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Олеся Островська-Люта.

«Міністерство культури підтвердить це вже як рішення — що Фестиваль молодих художників має відбуватися що два роки в іншому місті України. Тобто ми починаємо в Києві для старту, щоб задати планку, а через два роки він відбудеться в іншому місті, що дуже корисно, аби не було централізації», — зазначила вона.

Вона наголосила, що фестиваль спрямований як на розвиток і підтримку українських художників, так і на розвиток і підтримку молодих кураторів. Також Островська-Люта повідомила, що в рамках партнерської співпраці готовність взяти участь у заході підтвердив Національний художній музей: там розміщено кілька інсталяцій та заплановано проведення дискусійної програми.

Відзначається також, що бюджет фестивалю становитиме близько 2,5 млн гривень, в той час як сума, що виділяється на стандартний проект у Мистецькому арсеналі, зазвичай складає не більше 1,5 млн гривень.

Очільник Мінкультури Євген Нищук зазначив, що для міністерства дуже важливо, аби молоді митці мали можливість експериментувати, а фестиваль, спрямований на розвиток сучасного мистецтва України, мав фінансову підтримку.

«Вперше Міністерство культури стало засновником фестивалю — в частині допомоги реалізації молодим художникам сучасного мистецтва. Вперше ми хочемо переорієнтувати свою увагу і вектор в культурній політиці на розвиток сучасного мистецтва», — підкреслив міністр культури.

Катерина Філюк, одна з кураторів фестивалю, зазначила, що захід також передбачає освітню програму, зокрема спрямовану на підлітків, і кілька кураторських екскурсій, на яких пояснюватимуть публіці окремі роботи.

Як ми повідомляли раніше, на фестивалі буде представлено 67 проектів українських митців. Він триватиме до 29 жовтня.