Український документальний фільм покажуть на Варшавському кінофестивалі
facebook.com/BudyinokSlovo

Український документальний фільм покажуть на Варшавському кінофестивалі

Світова прем’єра українського документального фільму «Будинок «Слово» відбудеться у жовтні на 33-му Варшавському кінофестивалі. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на режисера фільму Тараса Томенка.

Сьогодні, 13 жовтня, під час прес-конференції він розповів про виробництво фільму, історію, що стоїть за ним та деякі подальші плани.

«Ми презентуємо фільм у Варшаві. Це справді знакова для України подія, тому що це відкриває для нас, держави з історією, діалог з Європою, європейським суспільством. Показ відбудеться 16, 17 і 18 жовтня», — наголосив Томенко.

Режисер розповів, що сам будинок «Слово», про який ідеться у стрічці, було побудовано в Харкові наприкінці 1920-х років. Там під одним дахом жили Микола Куліш, Павло Тичина, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра та ціла низка інших відомих письменників і поетів.

Томенко зазначив, що над фільмом почали працювати чотири роки тому. За цей час було зроблено великий обсяг роботи в архівах і знайдено унікальні матеріали, які глядачі побачать уперше. Він також зазначив, що творці фільму зосередилися на протистоянні української інтелігенції з каральною системою Радянського Союзу.

«Працюючи над фільмом, ми дійшли висновку, що гібридна війна розпочалася не 4 роки тому, вона розпочалася в будинку «Слово». Тому що культурний пласт, який втратила тоді Україна, означає втрату  величезного надбання. І наше завдання — повернути творчість цих письменників до сучасності», — наголосив режисер.

Під час прес-конференції також виступив заступник голови Держкіно Сергій Неретін. Він повідомив, що Тарас Томенко має намір скоро розпочати зйомки художньої стрічки на цю ж тему. Сам режисер зазначив, що художня стрічка матиме схожу назву — «Слово», і для неї вже готовий сценарій, написаний ним спільно з луганською поетесою Любов’ю Якимчук.

«В основу фільму покладені ті події, які відбувалися в будинку «Слово», але це зроблено за іншими лекалами, зі своїм сюжетом, своїм конфліктом, своєю інтригою, з детективними історіями і любовними лініями», — розповів Томенко.

Зазначається, що художня стрічка про харівський будинок, де жили українські письменники, отримає фінансування в обсязі 30 млн гривень, у той час як документальний фільм було знято зі значно меншим бюджетом — 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, вчора ми писали про кіноподію «Молодість. Пролог», яка пройде у Києві на наступних вихідних.