Український мультфільм поїде на 33-й Варшавський міжнародний кінофестиваль
Скрін

Український мультфільм поїде на 33-й Варшавський міжнародний кінофестиваль

Анімаційний фільм «Чудове чудовисько», створений за підтримки Держкіно України, відібраний до участі у конкурсній програмі короткометражних фільмів 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє Держкіно України. 

Мультфільм сторений студією «Червоний Собака» за 100% підтримки ДержКіно України. Кінопроект став переможцем П’ятого конкурсного відбору Держкіно, сценарій до якого написаний на основі однойменної книжки Олександра Дерманського. Режисером стрічки став Сергій Мельніченко, продюсером – Олена Голубева.

«Чудове чудовисько» – це історія про незвичайну дружбу дівчинки Соні та монстрика Чу, яскраво наповнена фольклорним, фентезійним та реальним світами.

«Це перша екранізація моєї книжки. Тож я надзвичайно втішений тим, що фільм став учасником цього фестивалю. Коли твої герої продовжують мандрувати світом завдяки анімації – це круто. Сподіваюсь, фільм сподобається всім, хто його побачить», — розповів автор сценарію.

Режисер фільму Сергій Мельніченко зізнався, що для нього сам факт присутності фільму на фестивалі такого класу вже є винагородою.

«Анімація – це такий океан поєднання різних стилів мистецтва. Коли починаєш з нею працювати, одразу народжується безліч ідей і з’являється бажання експериментувати. Учась у подібному фестивалі – це джерело натхнення, тому що ми живемо не у вакуумі, і дуже важливо знати, що відбувається у світі, та яке місце в цих процесах займаєш ти», — зазначила художник фільму Ольга Гаврилова.

Нагадаємо, що претендентом від України на премію «Оскар» за кращий іноземний фільм стала стрічка Валентина Васяновича «Рівень чорного».