Україну буде представлено на кінофестивалі в Торонто
Кадр з фільму «DZIDZIO Контрабас» (2017, реж. Олег Борщевський)

Україну буде представлено на кінофестивалі в Торонто

Сьогодні в Торонто розпочнеться 42 Міжнародний кінофестиваль. У цьому році на ньому буде вперше представлена Україна. Про це повідомляє Укрінформ. 

Фестиваль відкриє шведська спортивна драма «Борг/Макінрой» про протистояння тенісистів Бйорна Борга та Джона Макінроя на кортах Вімблдону. Фільм зняв датський режисер Янус Мец Педерсен.

Яу і зазвичай, фільми будуть представлені у низці програм і секцій. До складу журі цього разу входять режисери Вім Вендерс з Німеччини, Малгожата Шумовська з Польщі та Чень Кайге з Китаю. Оцінювати будуть лише стрічки секції «Платформа», де будуть, зокрема, представлені «Статус Бреда» Марка Уайта, «Опіка» Ксав’є Леграна, «Смерть Сталіна» Армандо Януччі та низка інших, загалом 12 фільмів.

Міжнародна документальна програма TIFF Docs представить на кінофорумі в Торонто 23 стрічки, багато з них будуть про знаменитостей світу мистецтва. У програму входять, серед інших, документальні фільми про Грейс Джонс, Джима Керрі, Семмі Девіса-молодшого, Еріка Клептона та Жана-Мішеля Баскію.

В цьому році вперше на МКФ у Торонто буде представлена Україна. У рамках кінофестивалю працюватиме національний стенд України та пройдуть Дні українського кіно. За словами Дениса Іванова, гендиректора компанії «Артхаус Трафік», яка проводить Дні українського кіно в Торонто, у програмі Днів з 8 по 10 вересня покажуть різні фільми, зняті в Україні останнім часом.

Це і найновіші релізи, які побачив український глядач — «DZIDZIO Контрабас» і «Червоний», і стрічка «Подорожні» Аркадія Непиталюка, яка вийде в прокат наприкінці вересня, і «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка. До української програми також потрапили фестивальні хіти — «Школа №3» і «Процес» про Олега Сенцова. Інформація про Сенцова також поширюватиметься на українському стенді, який працюватиме протягом усіх днів фестивалю.

42 Міжнародний кінофестиваль в Торонто триватиме до 17 вересня.