В Івано-Франківській області створять інклюзивно-ресурсний центр

Заступник голови Долинської районної державної адміністрації Михайло Дидяк провів нараду з питань організації створення та функціонування інклюзивно-ресурсного центру. Про це повідомляє сайт Івано-Франківських новин Бріз.

Михайло Дидяк обговорив з представниками управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та головним лікарем Долинської дитячої лікарні Наталією Височанською організаційні питання створення центру.  Першочерговими завданнями є пошук приміщення для центру та складання реєстру дітей, які отримуватимуть допомогу та реабілітацію у згаданому центрі.

Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка реалізує права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Діти з особливими потребами – це не лише особи з інвалідністю, а й діти, які мають проблеми з навчанням, та діти національних меншин, які не знають мову.

Нагадаємо, що вчора Президент України Петро Порошенко підписав оновлений Закон «Про освіту», який, зокрема, регулює питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах.

Як наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час візиту в Івано-Франківськ, цей закон дає рівний доступ до якісної освіти та передбачає інклюзивну освіту за принципом «гроші ходять за дитиною». Школи за новим законом отримають субвенцію на інклюзивну освіту, розширення можливостей для оволодіння державною мовою.