В київському музеї Івана Гончара на вихідних святкуватимуть Покрову
facebook.com/honcharmuseum

В київському музеї Івана Гончара на вихідних святкуватимуть Покрову

На цих вихідних, 14 та 15 жовтня, у музеї Івана Гончара в Києві пройде щорічний фестиваль Кобзарсько-лірницька Покрова, присвячений вшануванню пам’яті борців за Україну різних історичних епох.

Як зазначають організатори заходу, фестиваль натхенний кобзарсько-лірницькою культурою. Кожне полкове і сотенне місто України раніше мало власних бандуристів та кобзарів. Лірники Західної України брали участь у побуті січових стрільців і повстанців УПА. Історичні традиції кобзарства і в наш час надихають учасників кобзарських цехів українських міст продовжувати давню епічну традицію.

Фестиваль відкриється вранці 14 жовтня святковою літургією та панахидою у Свято-Покровській Подільській церкві. Захід продовжиться освяченням інструментів, а також виступами кобзарів — спочатку біля церкви, потім — в аеропортах «Київ» і «Бориспіль» та на Центральному залізничному вокзалі.

Також до програми обох днів фестивалю входять концерти кобзарів і лірників на Михайлівській площі та у приміщенні музею Івана Гончара. Крім того, 15 жовтня в рамках заходу пройде також конференція з кобзарства та лірництва.

Фестиваль спільно організовують мистецьке об’єднання “Глечик”, Свято-Покровська Подільська церква та Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”.

Кобзарсько-лірницька Покрова розпочнеться завтра, 14 жовтня, о 9:30 за адресою: вул. Покровська, 7. Захід триватиме до 22:00 наступного дня.