В Україні стартував тиждень австрійського кіно
new.cineast.com.ua

В Україні стартував тиждень австрійського кіно

Сьогодні у кінотеатрі «Київ» розпочався тиждень австрійського кіно. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на Артхаус Трафік.

З 12 по 19 квітня у столичному кінотеатрі «Київ» відкривається 7-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно». У цьому році в програму фестивалю ввійшли три повнометражних фільми, зокрема драма україно-австрійського виробництва, та традиційна добірка короткого метра.

Покази фестивалю також пройдуть у Харкові, Дніпрі, Одесі та у кіноклубах по всій Україні. Квитки вже у продажу.

Фільмом відкриття стане історична драма «Мадемуазель Параді». Стрічка Барбари Альберт заснована на реальній історії незрячої піаністки Марії Терезії Параді, яка жила у Відні XVIII століття. Після численних спроб відновити зір, її знайомлять із одіозним «лікарем-чудотворцем».

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках конкурсної програми Platform Міжнародного кінофестивалю в Торонто, європейська — у конкурсі кінофестивалю в Сан-Себастьяні.

Також у рамках фестивалю відбудеться київська прем’єра провокаційної драми «Січень-березень» Юрія Речинського, яка створювалася у спільному виробництві Австрії та України.

Світова прем’єра стрічки відбулася в рамках конкурсної програми Роттердамського кінофестивалю, який відомий своєю увагою до новаторського та експериментального кіно.

«Січень — березень» розповідає дві паралельні історії: перша — про молоде подружжя, австрійку Анну та українця Юру, які потрапляють в автомобільну аварію; друга — про батьків головних героїв, зокрема про матір Анни Марту, яка у Відні переживає розлад особистості, викликаний хворобою Альцгеймера. Музику до фільму написав композитор Антон Байбаков, відомий своїми роботами для «Українських шерифів», «Все палає», «Зеленої кофти».

14 квітня у Києві стрічку особисто представить режисер Юрій Речинський, а з 19 квітня фільм вийде в український прокат.

Нагадаємо, під час церемонії відкриття 15-го щорічного фестивалю «Французька весна в Україні» Надзвичайна та Повноважна посол Франції в Україні Ізабель Дюмон нагородила 4-х українських діячів культури та мистецтв престижними орденами.