В Україні створили віртуальний музей Василя Стуса
stus.ssh92.com

В Україні створили віртуальний музей Василя Стуса

У мережі з’явився інтерактивний віртуальний музей, в якому можна переглянути історію життя і творчості Василя Стуса. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сам музей. 

Музей про українського поета-шістдесятника, прозаїка та правозахисника створив його син Дмитро Стус.

На сайті музею можна побачити низку матеріалів про поета: тут опублікували копії рукописів, фотографії, листи, які він відправляв до друзів, записи деяких його виступів та мистецькі інтерпретації його творів.

«У віртуальному музеї ми хочемо показати, як XX століття впливало на формування Василя Стуса, і як сам поет впливав і продовжує впливати на український соціум своїми творами, вчинками і, врешті, самою присутністю. Такий погляд на історію дозволить глибше зрозуміти причини того, що відбувається в Україні та її культурі сьогодні, а також запропонувати молоді приклади пошуку себе у світі”, — зазначають автори проекту.

Проект створили на волонтерських засадах, тому поки на сайті є невелика частина матеріалів від усієї інформації, що є у авторів. Ресурс обіцяють доповнювати новими фактами та матеріалами.

На сайті передбачили зворотній зв’язок з користувачами – студентами, вчителями та викладачами, щоб пояснювати для охочих інформацію.

Василь Стус — український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, громадський діяч. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно).

Стус зазнав репресій з боку радянської влади за власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури. Його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.