В Україні заборонили скандальну стрічку "Матильда"
кадр з фільму

В Україні заборонили скандальну стрічку «Матильда»

В Україні заборонили показ фільм режисера Олексія Учителя «Матильда». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заяву члена експертної ради при Держкіно книговидавця Дмитра Капранова у коментарі ТСН.

За його словами, таке рішення ухвалили через те, що над фільмом працював музикант, якому заборонено в’їзд в Україну.

«Ми не дозволили прокат «Матильди» за формальними критеріями. Там музикант, який там всю цю справу робив, у чорному списку. Наші глядачі можуть запитати: як так, всього лише музикант, а ви забороняєте. А у відповідь я можу сказати: ви готові купувати на базарі кавуни з нітратами? Так, там є вітаміни, але там є й нітрати. Ці люди з чорного списку — це нітрати, вони є, значить, продукція вважається отруйною», — зазначив Капранов.

Стрічка «Матильда» присвячена долі балерини Матільди Кшесинської, в яку був закоханий майбутній імператор Микола II.

Ще до свого виходу картина викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Одразу кілька християнських організацій Росії оголосили війну фільму. На їхню думку, показаний у стрічці позашлюбний зв’язок зарахованого до лику святих Миколи II ображає почуття віруючих, а сама картина є «антиросійською та антирелігійної провокацією».

Раніше адвокат російського режисера Олексія Учителя Костянтин Добринін повідомив, що противники фільму «Матильда» спалили його автомобіль.

31 серпня в Петербурзі студію режисера фільму «Матильда» закидали коктейлями Молотова.