В Україні знімуть біографічний фільм про Лесю Українку
wikiwand.com

В Україні знімуть біографічний фільм про Лесю Українку

Україна спільно з іншими країнами екранізує біографію всесвітньо відомої письменниці – Лесі Українки. Сценарій біографічного фільму «Узлісся» відібрали для участі у програмі для сценаристів ScripTeast. Про це повідомляє видання «Новое время».

Стрічка з робочою назвою «Узлісся» презентує історію життя поетеси з дитинства до останніх днів. У картині тісно переплітаються дві реальності — повсякденне життя і внутрішній світ Лесі Українки.

Креативною продюсеркою й авторкою ідеї фільму є Юлія Синькевич (JS Films, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю), а співпродюсеркою — Марія Москаленко (FX FILM Georgia).

«Задум зняти фільм про Лесю Українку виник зовсім спонтанно, коли ми з Марією Москаленко, співпродюсером картини, проїжджали повз Сурамі, де і померла поетеса. Мені здавалося, що вже напевно є фільми про долю Лесі Українки і ця тема лежить на поверхні, але вивчаючи безліч матеріалу, присвяченого творчості поетеси, я зрозуміла, що про неї практично немає фільмів — єдиний ігровий Іду до тебе був знятий в 1971 році «, —  зазначила продюсерка.

Сценарій байопіку про відому письменницю написала Олександра Лавренчук.

«Ми хочемо створити фільм, у якому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями і емоціями», — додала Синькевич.

Для участі у програмі ScripTeast були відібрані сценарії з восьми країн Центральної та Східної Європи.  Сценарії від України відібрали вже вдруге. У 2016 році проект «Коли падають дерева» Марисі Нікітіюк отримав головну нагороду за кращий сценарій.

ScripTeast – це навчальна програма з підготовки сценаріїв до зйомок, яка також займається промоцією талантів зі Східної Європи  у світі Західно-Європейського кінобізнесу.

Перший етап пройде на початку жовтня у Польщі.