Від України за "Оскар" змагатиметься фільм "Рівень чорного"
Український Оскарівський Комітет/Facebook

Від України за «Оскар» змагатиметься фільм «Рівень чорного»

Претендентом від України на премію «Оскар» за кращий іноземний фільм стала стрічка Валентина Васяновича «Рівень чорного». Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook Український Оскарівський Комітет. 

Як зазначає BBC Україна, «Рівень чорного» — це кіно про самотність, яка мешкає у великому місті.

«На порозі 50-річчя герой розуміє, що все, що він любив і до чого був прив’язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей в його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга — стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на яких він молодий і щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина», — йдеться в описі фільму.

Стрічку Васяновича влітку показували на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де вона здобула приз Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) за найкращий український повнометражний фільм. Головні ролі в ній зіграли актори Костянтин Мохнач і Катерина Молчанова. «Рівень чорного» виходить в український прокат 31 серпня.

Як ми повідомляли раніше, за право представляти Україну на найвідомішій кінопремії боролися 8 кінострічок. Серед них — такі різнопланові фільми, як «Стрімголов» Марини Степанської, «Червоний» Зази Буадзе, «Dzidzio Контрабас» Олега Борщевського та інші.