"З України в Голлівуд", "Андрій Сулейман", "Міф": Держкіно фінансує переможців конкурсного відбору
flickr.com/vancouverfilmschool/

«З України в Голлівуд», «Андрій Сулейман», «Міф»: Держкіно фінансує переможців конкурсного відбору

Державне агентство України з питань кіно надасть державне фінансування для виборництва низки українських фільмів, які стали переможцями 10-го конкурсного відбору Держкіно. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес службу Держкіно.

Державне агентство України з питань кіно та компанія «FRESH PRODUCTION GROUP» уклали контракт про надання державної фінансової підтримки документального фільму «З Україною в Голлівуд».

Режисерами фільму є Галина Кувівчак-Сахно і Станіслав Сукненко, автором сценарію — Станіслав Сукненко, продюсерами стрічки — Олег Щербина та Юлія Чернявська.

Сума державної фінансової підтримки становить 2 млн 705 тис. 32 грн при загальній вартості виробництва 3 млн 527 тис. грн.

«Мало хто знає, що наші співвітчизники зіграли велику роль у створенні знаменитої «фабрики мрій», виникненні «Оскара» і сприяли появі кращих американських фільмів, що стали історією світового кіномистецтва. Майже кожен з них має свою зірку на «Алеї слави»,»Оскара» або «Золотого глобуса», але найважливіше, що всі вони зробили неймовірний вклад, збагативши Голлівуд не тільки своїм талантом, а й принесли в нього власну культуру, частину свого життя і душі», — зазначають у Держкіно.

Завершення зйомок стрічки очікується восени 2018 року.

Другий контракт Держкіно уклало з компанією «ТАБОР», він передбачає надання державної фінансової підтримки документальному фільму «Андрій Сулейман».

Режисером та автором сценарію є Аліна Горлова, продюсером – Максим Наконечний.

Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 2 млн 251 тис. 484 грн. , при загальній вартості виробництва 4 млн 73 тис. 167 грн.

Стрічка розповідає історію Андрія Сулеймана, який народився в Сирії, але після початку конфлікту був змушений переїхати на батьківщину матері — у Лисичанськ, де через 2 роки теж почалися бойові дії. Зараз Андрієві 20 років і він працює волонтером у Червоному Хресті. Його життя постійно було пов’язане з бойовими діями, і тепер він має зробити свій власний вибір: продовжувати цей шлях чи назавжди забути про війну.

За словами творців картини, щоб показати наслідки воєнних дій на прикладі однієї родини, знімальна група вирушила в Сирію, до міста, де жила родина Сулейманів. Там група віднайшла їхній дім та декількох родичів, які вирішили залишитися.

Історії Донбасу та Сирії починають йти паралельно, моментами перетинаючись на схожих долях сирійців та українців.

Реліз фільму запланований на осінь 2018-го року.

Ще один контракт Держкіно уклало з компанією «ФОР-ПОСТ». У ньому йдеться про надання державної фінансової підтримки повнометражному документальному фільму «МІФ».

Режисерами картини є Леонід Кантер та Іван Ясній, продюсерами – Катерина Мізіна та Олександр Дріз.

Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 620 тис. грн., при загальній вартості виробництва 1 млн 577 тис. 282 грн.

Фільм розповість про життя та загибель Василя Сліпака «Міфа» – українського оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом, який загинув у ході бойових дій на сході України в лавах добровольців.

Сюжет стрічки будується на двох основних лініях: біографія Василя Сліпака та історія хлопчика на ім’я Джельсоміно, героя книжки «Джельсоміно в країні брехунів» Джанні Родарі, що її читає учням вчителька французької школи.

Про життя Василя Сліпака частково розповідає його рідний брат Орест. Саме він колись відвів Василя у «Дударик», де той почав співати, він відправив брата у Францію, від нього Василь їхав на фронт.

Решта інтерв’ю записані з друзями, колегами, колишньою подругою та побратимами. Хтось бачить його з шашкою в руках, хтось – абсолютно миролюбною людиною, інші знають його тільки як оперного співака.

У фільмі намагаються балансувати між всіма цими світами, які один одного не знають.

«МІФ» вийде у широкий прокат в Україні вже на початку 2018-го року.