За порушення мовних квот радіостанції за півроку сплатили штрафів на 634 тис гривень

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення за півроку оштрафувала 15 радіостанцій на загальну суму майже 634 тис гривень за порушення мовних квот. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову Нацради Юрія Артеменка. 

“За останні півроку ми зафіксували лише 15 порушень закону, через що нарахували штрафів на загальну суму майже 634 тис. грн. З огляду на те, що штраф за невиконання квот становить 5% від суми ліцензійного збору, радіостанції намагаються перевиконувати квоти, щоб випадково не порушити закон”, – заявив Артеменко сьогодні, 19 вересня, під час прес-конференції.

Найбільшу суму штрафу — 215,6 тис гривень — зобов’язали сплатити радіостанцію «KISS FM», де частка україномовних пісень становила 24%, а не законодавчо визначені 25%. За порушення закону в частині ведення передач державною мовою найбільший штраф було накладено на одеську радіостанцію «Радіо ГЛАС». Як повідомив голова Нацради, ця станція сплатила 43,2 тис гривень штрафу.

При цьому Артеменко підкреслив, що регулятор діє безкомпромісно в кожному виявленому випадку правопорушення. Навіть у ситуаціях, коли квота недовиконується на 0,1%.

Він наголосив, що саме це й дозволило Нацраді забезпечити виконання закону всіма ліцензіатами. «Кожне порушення – це скоріш виняток з правила, який обумовлений, головним чином, технічними причинами”, – додав Юрій Артеменко.