Зі Львівської галереї мистецтв зникли понад 621 музейних експонатів

Понад 621 музейних експонатів XVI-XX століть не виявили у фондах Львівської галереї мистецтв. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Нестачу було виявлено під час проведення інвентаризації музейних комплексів, які входять у Галерею мистецтв. Найбільше раритетів не дорахувались у фондосховищі Олеського замку. Дирекція галереї мистецтв звернулась із заявою у поліцію.

Згідно з результатами інвентаризації, у десяти групах фондів галереї мистецтв не виявлено 6 скульптур, 18 антикварних меблів, 7 монет періоду Великого князівства Сигізмунда ІІ, Речі Посполитої і 6 творів мистецтва.

Під час звірення музейних предметів виявлено, що бракує 24 глиняних предметів – чорної кераміки – славної гаварецької школи, виконаних майстрами. 39 експонатів із гаварецького фонду не відповідають тим записам, які є у переліку галереї. Тобто, це замінені глечики, макітри, підсвічники, збанки.

«Звірка відбувається по групах зберігання, наприклад, «меблі», ці предмети можуть знаходитись і в Золочівському, і в Олеському замку чи у Львові. За результатами звірки на 18 жовтня 621 музейний предмет відсутній або підмінений іншими, ці експонати різних століть. Ми тільки кількісно оцінили, а наступним етапом може бути виявлення фальшованих предметів, коли предмет автентичний підміняється копією. А це робота складніша, дуже контраверсійна, але залучатимемо фахівців з інших регіонів. З нумізматики не було шість предметів, а тепер звірили і ще одного не виявили на місці», – розповів директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк.

Найбільше пропало експонатів із Олеського фондосховища. Тим часом головний хранитель музею «Олеський замок»Тетяна Сабодаш звернулась із листом до президента, в якому заявила, що її безпідставно «звинувачують у зникненні монет, у підміні музейних експонатів. Усі пред’явлені мною документи засвідчують, що це є груба фальсифікація, брехня», мовиться у листі працівниці.

«Коли ми звіряли групу «нумізматики» спеціально возили експерта, який все компетентно розповів. По Олеському замку комісія працювала понад півроку, це дало результат звірки. І підлеглі Сабодаш підписались, що відсутні предмети. Тетяна Сабодаш є зберігач, щодо неї не маю жодних закидів, зі здивуванням побачив таку велику відсутність предметів. Очевидно, що поліція повинна виявити, в який спосіб пропали ці речі», – наголосив Тарас Возняк.

Дирекція Львівської галереї мистецтв зробила третє подання у Нацполіцію Львівщини, повідомивши про зниклі музейні предмети. Наразі триває два досудові слідства щодо зникнення експонатів із фондів галереї.