120-й день голодування Сенцова: українець написав заповіт і вже не вірить "у щасливий кінець"
REUTERS/ архівне фото

120-й день голодування Сенцова: українець написав заповіт і вже не вірить «у щасливий кінець»

Український політв’язень Олег Сенцов написав заповіт на свою творчість у разі смерті. Про це повідомила його сестра Наталія Каплан у Facebook.

У листі до сестри Cенцов написав, що його стан здоров’я значно погіршився, а сам він вже не вірить у те, що вийде із російської в’язниці, але не збирається зупинятися.

«Те що я скоро вийду і ми всі щасливо заживемо в Києві я вже не вірю. Як і в багато чого іншого. Але це не означає, що я розклеївся або збираюся зніматися (мабуть, з голодування — прим.). Я не здався в будь-якому випадку, просто я не вірю вже в щасливий кінець всієї цієї історії», — наводить Каплан уривок із листа Сенцова.

Стан свого здоров’я Олег називає «стабільно-паскудним» і пише про погіршення:

«Стан у мене приблизно такий самий: стабільно-паскудний, до всіх старих спецефектів тепер ще додалася гіпоксія — це нестача кисню в органах, в основному серці і мозку. Туман в голові, все крутиться, тіло, голова і кінцівки німіють. Кровоносна система взагалі не справляється з харчуванням киснем організму. Ось я який став просунутий в медицині!» – йдеться у листі Сенцова.

«І так, він написав заповіт на свою творчість в разі смерті, і це сильно лякає», — наголошує Каплан.

Останній знімок Сенцова, який російська сторона надіслала українському омбудсмену Людмилі Денісовій. Дата на фото — 9 серпня.

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму у 2014 році та незаконно засудили до 20 років за нібито «підготовку теракту»  на півострові під час незаконної анексії Росією. 14 травня 2018 року Олег оголосив голодування. Станом на 11 вересня Олег Сенцов голодує 120-й день. Його вимога — звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля.