Арешт Надії Савченко. Відео з доказами ГПУ
unian.ua

Арешт Надії Савченко. Відео з доказами ГПУ

Верховна Рада України задовольнила всі три подання ГП України: на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт позафракційного депутата Надії Савченко за підозрою в плануванні теракту в будівлі парламенту. Савченко зачитали підозру і забрали до ізолятора.

За даними ГПУ, Надія Савченко вступила у змову з волонтером Володимиром Рубаном, ватажком бойовиків угруповання «ДНР» Олександром Захарченком та іншими особами для повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні. ГПУ підозрює Савченко в плануванні теракту в парламенті України. Сама Савченко заявляє, що не планувала теракту, а лише «провокацію»

Верховна Рада 291 голосом надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Савченко Н.В, 277 голосами — на затримання народного депутата України Савченко Н.В та 268 голосами — на обрання запобіжного заходу у виді арешту народного депутата України Савченко Н.В.

Фото: unian.ua

Надію Савченко затримали прямо у стінах Верховної Ради. Слідчий СБУ Олександр Томусяк зачитав Надії Савченко підозру про злочин:

«На підставі постанови Верховної Ради від 22 березня 2018 року про зняття з народного депутата України Савченко недоторканності та надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання, а також обрання запобіжного заходу в порядку ст. 208 КПК України, затримую Вас за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 ККУ, ч. 1 ст. 114, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 112 ККУ і ч. 1 ст. 258 ККУ. Вручаю Вам пам’ятку підозрюваної особи і пропоную Вам пройти зі мною до Управління СБУ у Києві та Київській області для складання протоколу затримання та застосування до Вас заходів, передбачених законодавством»

До ізолятора СБУ Савченко запропонувала прогулятися пішки, слідчий дозволив.

Матеріали досудового розслідування:


Нагадаємо, вранці 22 березня Регламентний комітет ВРУ схвалив подання Генеральної прокуратури щодо зняття депутатської недоторканності та арешту нардепа Надії Савченко. Звинувачення — підготовка теракту, спроба повалення конституційного ладу в Україні та захоплення державної влади.

На засіданні виступив Генпрокурор Юрій Луценко. Він розповів про звинувачення на адресу Савченко. Серед них: змова з ватажками терористичної організації «ДНР», підготовка теракту в Києві, захоплення адміністративних будівель і повалення влади. За словами Луценка, ГПУ має документальні підтвердження всіх звинувачень.

Сама Савченко підтвердила правдивість наведених фактів. Проте, за словами нардепа, теракт був фейковим, щоб налякати українських політиків та «сколихнути Україну». Закупівля зброї у терористів — насправді  «військова операція, проведена спільно з волонтерами», а щодо заяв про «підрив» будівлі Верховної Ради зазначила: «Я хотіла налякати вас».

Раніше ми повідомляли про подання ГПУ  та виключення Савченко з Комітету з нацбезпеки.