Бухарест і Будапешт спільно виступили проти закону України «Про освіту», - Петер Сійятро
VISITA OFICIAL DEL MINISTRO DE HUNGRÍA/Flickr

Бухарест і Будапешт спільно виступили проти закону України «Про освіту», — Петер Сійятро

Цілком природно і нормально, що Угорщина і Румунія разом виступають проти нового закону України «Про освіту», заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро, перебуваючи з візитом у Румунії, повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначив угорський міністр після зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану в Клужі, Угорщина зацікавлена в створенні та збереженні стратегічного контакту з Румунією у цьому питанні, адже «набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами»

Сійярто також наголосив, що закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС, підписання якої підтримали Будапешт і Бухарест. Через це він розглядає ухвалення українського закону як «удар у спину» двом державам.

Голова МЗС Угорщини знову нагадав, що Угорщина багато разів зверталася до української влади, щоб вони не ухвалювали цього закону. Проте закон підписали все ж таки попри заяви Будапешта, що новий законодавчий акт, як переконаний міністр, порушує права нацменшин в Україні.

«В Україні живе понад півмільйона угорців і румунів, і через це також Угорщина і Румунія виступають разом»,- заявив Сійярто.

Нагадаємо, що минулого тижня в Будапешті на форумі, організованому Радою Європи щодо Стамбульської конвенції, Угорська делегація парламентаріїв відмовилася обговорювати з українськими колегами положення закону України «Про освіту».

Данний закон викликав різку критичну реакцію не тільки в Угорщині, Румунії, Польщі, а також критичні зауваження Болгарії та Греції. Різко проти нього висловилися в Росії. До Президента України звернувся голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль та громадсько-культурні організації закарпатських угорців з проханням не підписувати законопроект.

Зокрема, у законі передбачено, що мовою освітнього процесу в освітніх закладах є державна мова. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською в комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти.