Через 4 роки війни Україна розриває "угоду про дружбу" з Росією
Фото: telegraf.com.ua

Через 4 роки війни Україна розриває «угоду про дружбу» з Росією

Міністерство закордонних справ вже підготувало пакет документів щодо виходу України з великого договору про дружбу з Росією. Повідомляє Укрінформ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія порушила «все, що можливо», в угоді про дружбу з Україною, починаючи з преамбули і всі статті.

«Ці документи вже підготовлені, весь пакет», — заявив Клімкін. За словами міністра, «найближчими днями» його відомство «внесе їх формально».

Раніше про розірвання угоди заявив президент України Петро Порошенко:

«Сьогодні ми підійшли достатньо підготовленими і юридично захищеними до наступного кроку – припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом», — заявив президент.

Договір про дружбу було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

У січні Держдума Росії запропонувала анулювати частину Договору про дружбу між Росією і Україною стосовно визнання кордонів одне одного.