Докази на 90 кг: сьогодні Україна подає в суд ООН меморандум проти Росії

Докази на 90 кг: сьогодні Україна подає в суд ООН меморандум проти Росії

Україна сьогодні подає до Міжнародного суду ООН меморандум, який містить юридичне обґрунтування позиції щодо расової дискримінації в окупованому Криму та фінансування Росією тероризму на Донбасі. 

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у своєму Twitter.

«Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний «подарунок» в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації», — повідомив міністр.

Зокрема, Україна включає факт постачання на Донбас російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого був збитий малайзійський літак «Боїнг 777» (рейс MH17), в меморандум про фінансування Росією тероризму.

Також в документі відображаються усі факти репресій проти українських та кримськотатарських активістів в окупованому Криму.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 р. частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів щодо РФ. Зокрема, надати можливість кримським татарам у збереженні своїх інституцій, в тому числі Меджліс, гарантувати доступність освіти українською мовою.

Проте щодо фінансування тероризму Росією, суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів.