Джемілєв - президенту Чехії про Крим: Україна не торгує своєю свободою
Новое время

Джемілєв — президенту Чехії про Крим: Україна не торгує своєю свободою

Україна буде відстоювати свою цілісність, а не приймати від Росії які-небудь компенсації за анексію Криму, як це запропонував президент Чехії Мілош Земан.

Про це лідер кримських татар і уповноважений президента України в справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, запрошений на заходи, приурочені до 50-річчя окупації Чехословаччини Радянським Союзом, заявив на мітингу біля посольства Росії в Празі, передає Укрінформ.

«Ми в Україні дуже вдячні за позицію чеського керівництва, яке підтримує територіальну цілісність України, не визнає окупацію Криму, підтримує санкції Європейського союзу проти країни-окупанта», — заявив Джемілєв.

Щоправда, додав, що цього не можна сказати про всіх громадян Чеської республіки.

«Є у вас люди, які говорять, що потрібно погодитися з окупацією, що потрібно просто попросити у Росії гроші за окупацію і погодитися з окупантами. Ви, напевно, зрозуміли про кого я веду мову — це ваш президент Мілош Земан. Він сказав, що ми маємо попросити у Путіна, щоб він нам знизив трошки ціну за газ і трошки заплатив, і на цьому можна забути про окупацію Криму. Так от я хочу сказати: «Пане Земане, Україна не та країна, яка торгує своєю свободою і батьківщиною. Ми будемо відстоювати незалежність і цілісність нашої держави і звільнення до останнього сантиметра своєї території», — сказав Джемілєв.

Такі слова Джемілєва стали реакцією на виступ в Страсбурзі президента Чехії Мілоша Земана, під час якого той визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вже вирішене: «Крим – це анексія, без сумніву. Та це завершена справа». Крім того, Земан запропонував Україні прийняти компенсацію від Росії і узаконити анексію Криму.