Генпрокурор Луценко подасть у відставку

Генпрокурор Луценко подасть у відставку

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що подасть заяву про свою відставку. Заява пролунала під час виступу у Верховній Раді.

Відповідна заява прозвучала під час доповіді у парламенті про стан розслідування вбивства громадської активісткита радниці мера Херсона Катерини Гандзюк, про смерть якої стало відомо 4 листопада.

На Гандзюк вчинили напад 31 липня, обливши жінку концентрованою сірчаною кислотою. Внаслідок нападу жінка отримала опіки прктично 40% шкіри та сильне пошкодження очей. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини, повідомляють активісти.

Загалом поліція затримала 5 осіб, які «підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство» Катерини Гандзюк. Всі — колишні бійці АТО. Проте активісти вимагають вимагають притягнення до відповідальності не лише виконавців, а й замовників.

У зв’язку зі справою Верховна Рада вирішила створити Тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування нападів на радницю Херсонського мера Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

За словами Луценка, тимчасова слідча комісія щодо розслідування справи про вбивство Гандзюк та напади на активістів буде неефективною, а її організаторам потрібен не результат, «їм потрібен піар для боротьби за владу».

«Щоб не було сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України, і ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу зробити це цього тижня», — заявив Луценко з трибуни.

Своєю чергою перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко заявила, що провладна коаліція не прийме відставку Луценка, оскільки парламентарі очікують від генпрокурора та правоохоронців завершення розслідування низки резонансних справ.

«Жодна тимчасова слідча комісія не має права, не має механізму, не має інструментарію перебирати на себе функції правоохоронних органів. Ми, провладна коаліція, не підтримаємо відставку Юрія Луценка», — заявила Геращенко.

До слова, для відставки генерального прокурора має бути рішення Верховної Ради, що неможливо без голосів провладної коаліції.