Геращенко розповіла, про що домовилася тристороння група в Мінську
facebook.com/iryna.gerashchenko

Геращенко розповіла, про що домовилася тристороння група в Мінську

В Мінську учасники тристоронньої контактної групи домовилася про відкриття найближчими днями КПВВ «Золоте» і сперечалися про умови обміну полоненими. Про це повідомила на своїй сторінці  у Facebook перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що головним успіхом переговорів на даний час стала домовленість про відкриття за кілька днів контрольного пункт в’їзду-виїзду «Золоте», що полегшить перетин лінії зіткнення для тисяч людей.

Крім того, Геращенко заявила, що наразі не досягнуто чітких домовленостей щодо обміну полоненими. «Україна ще місяць тому заявила про готовність передати 302 злочинця задля звільнення 81 українця, підтверджених ОРДЛО на окупованих територіях. Всього ж в списку СБУ на сьогодні є 152 заручники в ОРДЛО, кількість зростає, бо хапають цивільних за проукраїнські погляди», — відзначила вона.

Заступник спікера парламенту також зазначила, що головна проблема переговорів щодо звільнення українських заручників не стосується війни на Донбасі.

«Камінь спотикання — вимога амністії для беркутівців і інших персонажів, які не мають жодного відношення до Донбасу», — повідомила Ірина Геращенко.

Вона також розповіла, що на переговорах йшлося про звільнення підлітків, які перебувають в СІЗО в окупованих районах Донбасу. За її словами, їх обіцяли за результатами попередніх домовленостей звільнити до 1 січня 2017 року. Сьогодні було піднято питання недотримання публічно озвучених обіцянок перед ОБСЄ, й озвучено вимогу негайного звільнення підлітків.

Також обговорювали надання заручникам доступу до медичних послуг і проблему пошуку людей, що зникли безвісти на окупованих територіях.

Геращенко зазначила, що переговори проходили складно.

«Важкий день… Але моя психіка в ці дні загартована, як ніколи. Тому з себе, попри все, не вивели», — написала вона.

Також додала, що українська частина тристоронньої групи й далі наполягатиме на вирішенні питань, які поставила перед Україною війна на Донбасі.