ГПУ звинувачує Януковича та Лавриновича в узурпації влади

Генпрокуратура повідомила про підозру у захопленні державної влади колишньому президенту України Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку генпрокурор Юрій Луценко. 

«Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України за рахунок звуження ролі та повноважень Парламенту і Уряду», — зазначає Луценко. Відповідне оголошення також розміщено на сайті ГПУ.

На підставі зібраних доказів Генпрокуратура повідомила про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 КК України — захоплення спільно з іншими особами державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної зміни діючої Конституції. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

«Досудове розслідування триває. Збираються докази та перевіряються на предмет достатності та допустимості для вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення вищевказаних злочинів», — додають у Генеральній прокуратурі.

Нагадаємо, у серпні 2016 року Лавриновичу повідомили про підозру у розкраданні майна та службовій підробці. 7 жовтня 2016 року справу було передано до суду.