Групу учасників протесту біля Ради заблоковано Нацгвардією у дворі на Грушевського

Близько 100 нацгвардійців і поліцейських не випускають з двору на вулиці Грушевського в Києві групу активістів, що беруть участь в акції протесту біля Верховної Ради. Про це повідомляє УНІАН. 

Зазначається, що правоохоронці перекрили арку, яка є єдиним виходом із закритого двору, розташованого поряд зі стадіоном «Динамо» імені Валерія Лобановського. Серед заблокованих — народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко. Він зауважив, що бійці нацгвардії в перших кількох рядах кордону вдягнені у світловідбиваючі жилети з символікою Одеси.

Повідомляється, що ситуація з блокуванням активістів виникла через те, що протестувальники хотіли винести туристичні намети. Нардеп спробував пройти крізь кордон правоохоронців, та його не пропустили. Він сказав поліцейському, що закон про скасування депутатської недоторканості ще не прийнято, тому нацгвардійці не можуть його затримувати. «Ви порушуєте Конституцію», — заявив Лещенко.

Зазначається, що при цьому керівник нацгвардійців кілька разів повторював «зараз пропустимо», та депутат в результаті залишився у дворі разом з іншими учасниками протесту. Пізніше виявялося, що в цю ситуацію потрапила й позафраційний депутат Надія Савченко. Згідно з повідомленням, пізніше Лещенку все ж вдалося проштовхнутися крізь правоохоронців і вийти на вулицю Грушевського. Він розповів, що намагався зробити це півтори години.

Частина учасників акції під Радою наразі перемістилася до деяких виходів з будівель парламентських комітетів та заблокувала їх. Це трапилося після того, як зі сцени на мітингу прозвучав відповідний заклик у зв’язку з оголошенням перерви у роботі парламенту. Зазначається, що таким чином протестуючі намгаються змусити нардепів продовжити роботу.