Кабмін дав дозвіл поліцейським цілодобово контролювати митників
Укрінформ

Кабмін дав дозвіл поліцейським цілодобово контролювати митників

Кабінет Міністрів України в рамках експерименту для підвищення митних надходжень розширив повноваження поліцейських із контролю над митниками, затвердивши постанову №479 від 20 червня, яка опублікована в «Урядовому кур’єрі» в четвер і вже набула чинності.

«Поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, в яких органи Державної фіскальної служби здійснюють митні формальності, з метою виявлення фактів порушення митних правил», — йдеться в документі.

Згідно з ним поліцейські та службові особи Міністерства внутрішніх справ також отримали право доступу до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор-2006». Протягом найближчого тижня ДФС має визначити порядок надання поліцейським і службовим особам МВС доступу до системи «Інспектор-2006».

Постанова встановлює термін експерименту до кінця поточного року.

Згідно з документом, Кабмін також зобов’язав МВС і ДФС подавати щомісячні звіти про хід експерименту, починаючи з 1 вересня цього року, а також пропозиції щодо законодавчих змін за результатами експерименту.

Як повідомлялося, на засіданні 20 червня Кабмін підтримав план дій із посиленої боротьби з контрабандою, а прем’єр пообіцяв зруйнувати «сірі» схеми на митниці та жорстоко карати порушників.

Досі основний контроль над дотриманням законності на митниці здійснювала Служба безпеки України.