Кабмін розірвав угоду з РФ про підприємства військового сектору

Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про збереження спеціалізації підприємств, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що відповідне рішення було прийнято під час засідання Кабміну сьогодні, 18 жовтня. Глава Уряду Володимир Гройсман зачитав його в переліку прийнятих без обговорення.

Угода від 21 грудня 2000 року передбачала збереження Україною і Росією існуючої виробничої та науково-технічної спеціалізації підприємств, що розробляють, виробляють і випробують озброєння та військову техніку. Також угода стосувалася організацій, що надають послуги військового призначення, постачають необхідних для сектору матеріали, напівфабрикати, комплектуючі, навчальне та допоміжне майно.

Також передбачалося, що підписанти не продаватимуть і передаватимуть третій стороні (зокрема, іноземним фізичним і юридичним особам і міжнародним організаціям) матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, документацію та інформацію, отримані в рамках угоди, без попередньої письмової згоди сторони-постачальника.

Нагадаємо, 9 серпня Кабінет міністрів розірвав міжурядову угоду з Росією від 18 липня 2003 року. Цей документ регулював порядок взаємодії сторін у разі експорту військової продукції до третіх країн.