Кабмін скасував обмеження на отримання землі учасникам АТО

Сьогодні, 17 січня, Кабінет Міністрів переглянув та конкретизував Стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу уряду.

Міністри ухвалили постанову, яка передбачає внесення змін до стратегії.

Відповідні зміни закріплюють першочерговість забезпечення землею учасників АТО незалежно від площі земельних ділянок, на які було продано право оренди.

Постанова набуде чинності після її опублікування.

Зазначається, що зараз встановлений паритет: безоплатно може бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.

Перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк зазначив, що уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО було «побічним ефектом» стратегії.

Нагадаємо, стратегія держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО набула чинності 17 червня 2017 року.

З моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею в липні 2014 року і станом на початок 2018 року учасники АТО подали понад 187 тисяч заяв на отримання ділянок до органів Держгеокадастру . За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим 135 030 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі, що становить 72% від кількості поданих заяв. Станом на 03.01.2018 військовослужбовці оформили у власність понад 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. гектарів.