Комітет Ради завершив розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу
Сергій Пашинський / Facebook

Комітет Ради завершив розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони розглянув усі правки, подані депутатами до законопроекту №7163 про реінтеграцію Донбасу і рекомендуватиме парламенту ухвалити його в цілому. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що таке рішення було прийнято на засіданні Комітету сьогодні, 17 листопада.

Як заявив голова Комітету Сергій Пашинський, однією з цілей законопроекту №7163 є оптимізація командування Збройними силами в зоні бойових дій. Згідно з чинними нормами, керівництво над проведенням АТО доручається першому заступнику голови СБУ. Пашинський вважає таку практику неефективною.

«90% сил і засобів, що використовуються на лінії розмежування – це сили і засоби ЗСУ. Це законно, але не зовсім ефективно. Саме тому, щоб зняти це протиріччя, Президент України і подав цей законопроект, щоб врегулювати це питання», — наголосив він.

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки додав, що законопроект про деокупацію Донбасу орієнтований на практичне застосування, а без цієї статті в ньому б не було сенсу.

Члени комітету погодили також правки до ст. 10 законопроекту, до неї було додано окремий абзац про права військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та осіб, які залучаються до протидії та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях. Таких осіб, що мають забезпечувати національну безпеку і спротив агресії в районах, прилеглих до місць бойових дій, згідно з узгодженими правками, визначатиме керівник Генштабу за поданням командувача Об’єднаних Збройних сил.

Крім того, Комітет затвердив останній абзац ст. 2 законопроекту у новій редакції, згідно з якою встановлюється кримінальна відповідальність за діяння, що порушують норми міжнародного гуманітарного права, для осіб, які беруть участь у збройній агресії РФ або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ.

Секретар Комітету Іван Вінник підкреслив, що норма в її попередній редакції дозволяла притягати до відповідальності навіть вчителів, які змушені сьогодні працювати в школах на окупованих територіях. Тепер її дія розповсюджується лише на тих, хто порушує норми гуманітарного права, тобто вчиняє конкретні протиправні дії.

Також зазначається, що з прикінцевих положень вилучено згадки про надання статусу учасника АТО. В разі ухвалення законопроекту №7163 відповідні зміни до законодавства готуватимуть окремо.

Рішення рекомендувати Раді прийняти узгоджений законопроект підтримали 9 членів Комітету, 1 утримався. Повідомляється, що представники фракції «Самопоміч» не взяли участь у засіданні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Комітет з питань нацбезпеки та оборони виключив із тексту проекту закону про деокупацію Донбасу норму щодо розриву дипломатичних відносин з РФ.

Проект закону №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» на початку жовтня цього року подав до парламенту Президент України Петро Порошенко. Парламент прийняв його в першому читанні, після чого документ з поданими поправками було передано на розгляд профільного комітету.