Комітет з питань аграрної політики рекомендував ВР законопроект про зміни до Податкового кодексу

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», № 6490, прийняти за основу. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Зазначається, що цим законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, Законів України «Про фермерське господарство», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державну підтримку сільського господарства України» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Основні завдання законопроекту — це створення правових, економічних і соціальних передумов для легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця – виробника сільськогосподарської продукції і забезпечення їм повноцінної участі в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного соціального внеску, а також унеможливленням до 1 січня 2028 року проведення контролюючими органами заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності фізичних осіб-підприємців, яких віднесли до четвертої групи платників єдиного податку. Їх визначили у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

«Передбачається, що впровадження положень законопроекту створить необхідне фінансове підґрунтя для створення та ефективної діяльності сімейних фермерських господарств, позитивно позначиться на рівні їх доходів та забезпечить зростання доходної бази місцевих бюджетів сільських територій», — йдеться в повідомленні.