Конституційний Суд почав розглядати законність створення нового Верховного Суду

Конституційний Суд України почав розглядати питання про відповідність нормам основного закону процедури створення нового Верховного Суду, зокрема, конкурсного набору суддів до оновленого ВС. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна. 

Як зазначається, про початок розгляду конституційності створення нового Верховного Суду оголосив в. о. голови КС Віктор Кривенко. Згідно з повідоменням, на засіданні Великої палати КС присутні 14 суддів.

Предметом розгляду є відповідність Конституції пунктів 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 17, 20, 22, 23, 25 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року. У справі доповідає суддя Станіслав Шевчук.

У поданні від 3 жовтня 2016 року діючий склад Верховного Суду просив КС визнати неконституційною процедуру конкурсного відбору суддів до нового ВСУ. Як стверджують автори подання, Верховна Рада перевищила межі своїх повноважень, коли затверджувала порядок створення нового найвищого судового органу Україні та ліквідацію діючих вищих спецсудів.

Діючий склад ВСУ наголошує, що право ліквідації судів має лише президент. Крім того, зазначається, що, на думку авторів подання до Конституційного Суду, незаконним є і звільнення суддів, які не пройшли конкурсний відбір до нового суду.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко призначив 113 суддів оновленого Верховного Суду 10 листопада.