Кримські татари не братимуть участі в незаконних виборах в окупованому Криму — Рефат Чубаров
vgolos.com

Кримські татари не братимуть участі в незаконних виборах в окупованому Криму — Рефат Чубаров

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, наголосив, що вибори в окупованому Криму є незаконними, а кримські татари ігноруватимуть їх, попри тиск з боку окупантів. Відповідне звернення Рефат Чубаров опублікував на своїй сторінці у Facebook.

У своєму зверненні Рефат Чубаров наголосив, що захоплення Криму у 2014 році відбулося всупереч всім нормам міжнародного права та домовленостям з Україною, а на сам «референдум» 16 березня російській владі «вдалося зігнати лише 34% виборців Криму». Відбулося це «під дулами автоматів і за безпосередньої участі співробітників ФСБ і інших спецслужб Росії».

При цьому лідер кримських татар наголосив, що тоді «кримськотатарський народ, підтримавши рішення Меджлісу кримськотатарського народу, повністю бойкотував зімітований тоді російськими окупантами незаконний «референдум»».

Чубаров наголосив, що зараз, попри тиск на людей, постійні погрози та шантаж з боку російських окупантів та місцевих колаборантів, кримськотатарський народ зберігає вірність нормам міжнародного права і непохитну позицію щодо оцінки окупації Криму Росією:

«Абсолютна більшість кримських татар сповнені гідності і сміливості, щоб не піддаватися шантажу і погрозам, які надходять з боку російських окупантів», — йдеться у повідомленні.

Основний меседж звернення — відмова кримських татар від участі у незаконних виборах на території Криму.

«Отже, кримські татари не прийматимуть участі у незаконних виборах 18 березня 2018 року, що проводитимуться російськими окупантами в тимчасово окупованому Криму», — заявив Чубаров.

Крім того, зважаючи на незаконність виборів на території півострову, «громадяни, що прийматимуть безпосередню участь в їх підготовці та проведенні, вважатимуться такими, що порушили чинне законодавство України».

Варто додати, що раніше з’явилися повідомлення про те, що Росія задіяла спецслужби, аби забезпечити явку кримських татар на дільниці, вдається до морального тиску, шантажу та погроз. Особливо вразливою стала бюджетна сфера, де кримських татар змушують брати участь у так званих виборчих комісіях.

В свою чергу, за повідомленням УНІАН, голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що працюватиме над тим, щоб усі залучені до виборів президента РФ в окупованому Криму потрапили під відповідні санкції.

Нагадємо, раніше ми повідомляли про те, що ЄС не визнає «вибори» у Криму.

Повний текст звернення: