Майно Фірташа та Януковича можуть конфіскувати

Майно Фірташа та Януковича можуть конфіскувати

У найближчий час Генеральна прокуратура України може накласти арешт на майно бізнесмена Дмитра Фірташа та конфіскувати все майно в Україні та за її межами президента-втікача Януковича. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Отримавши результати оцінки, генеральна прокуратура звернеться до суду щодо накладення арешту на активи бізнесмена, який довгий час ухилявся від сплати податків. Збитки державі у ГПУ оцінили в 1 млрд гривень.

«Ми вважаємо, що у нас є докази того, що бізнес-імперія Фірташа серйозно не доплачувала визначені законом податки, використовуючи різні незаконні схеми зменшення цих податків. Тому, як тільки закінчиться експертиза, а це може бути в найближчі тижні, як тільки ми отримаємо експертний висновок про наявні збитки, ми накладемо арешт на більшість економічних суб’єктів Фірташа, які знаходяться в Україні», – заявив Луценко в ефірі телеканалу «Перший Західний».

Крім того, Луценко розповів, що якщо суд заочно визнає екс-президента України Віктора Януковича винним у справі за обвинуваченням у державній зраді, усе його майно в Україні та поза її межами буде конфісковано.

«Матеріальне – якщо суд визнає когось із них винним у особливо тяжких злочинах – відбувається конфіскація усього відомого майна на території України та поза нею. Якщо навіть через деякий час таке майно буде знайдено – воно також буде підлягати конфіскації, тому такі процеси дуже важливі і в матеріальному плані. Тому цей процес так старанно затягується, з моєї точки зору, захистом Януковича», — наголосив генпрокурор.

Зазначимо, що у справі про державну зраду Януковичу дозволили виступити по відео-конференц-зв’язку з останнім словом. Засідання призначено на 10:00 19 листопада.