Марина Порошенко у Нью-Йорку обговорила інклюзивну освіту
president.gov.ua

Марина Порошенко у Нью-Йорку обговорила інклюзивну освіту

У рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Сполучених Штатів Америки та участі в 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН дружина Глави держави Марина Порошенко провела робочу зустріч із керівництвом Департаменту освіти Нью-Йорку з питань розвитку інклюзивного освітнього середовища. Про це повідомляють на сайті Президента.

Марина Порошенко презентувала результати пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Зараз цей проект реалізують у семи областях України спільно із Міністерством освіти і науки.

У ході зустрічі Марина Порошенко висловила вдячність американській стороні за започатковану минулоріч співпрацю, яка сприяла суттєвим змінам у процесі розвитку української інклюзивної освіти.

 «За цей час у нашій державі кількість інклюзивних шкіл зросла на 27%, а кількість учнів з особливими освітніми потребами, які почали навчання у звичайній школі, збільшилася на 22%. І це найвагоміший показник того, що цей напрямок почав набирати потужних обертів в Україні», — заявила Перша леді.

Також вона зазначила, що цьогоріч в Україні був прийнятий Закон про інклюзивну освіту, який на законодавчому рівні гарантує рівний доступ до якісної освіти усім без винятку українським дітям.

«Прийняття цього закону – величезний крок уперед всього українського суспільства у вихованні нового покоління українців – більш толерантного і гуманного», — наголосила дружина Глави держави.

Під час зустрічі також обговорили розпочату в Україні реформу ПМПК у Інформаційно-ресурсні центри. представники США поділилися досвідом проведення тестувань для дітей з особливими освітніми потребами для визначення нозології та ступеню її прояву. Розглянули питання класифікації нозологій дітей за групами та варіанти корекційно-розвивальних послуг для кожної із них.

Українська й американська сторони домовилися про продовження співпраці у напрямку осучаснення освіти в Україні.