Медведчук проти "Стуса": кум Путіна подасть до суду, якщо фільм вийде в прокат
facebook.com/stusfilm/

Медведчук проти «Стуса»: кум Путіна подасть до суду, якщо фільм вийде в прокат

У разі виходу в прокат фільму «Стус» з інформацією про лідера громадського руху «Український вибір» і кума президента Росії Віктора Медведчука він «залишає за собою право на відповідні правові дії, в т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд». Про це йдеться в заяві адвоката Медведчука.

Віктор Медведчук / Антикор

Адвокат Медведчука стверджує, що його клієнт нічого не міг вдіяти, коли захищав у радянському суді Василя Стуса, якого звинувачували в скоєнні злочину, передбаченого ст. 62 ч. 2 КК УРСР та ст. 70 ч. 2 КК РРФСР («Антирадянська діяльність і пропаганда»).

«Будь-яка людина, яку звинувачували за ст.62 КК УРСР, вважалася «ворогом радянської влади» і була спочатку, з моменту свого арешту, запрограмована на отримання відповідного вироку і практично заздалегідь відомого терміну відбування покарання, тому роль адвоката, якого сама держава примусово залучала для участі в подібних справах, була незавидна і не мала суттєвого значення в заздалегідь відомому вироку», — йдеться в заяві.

Адвокат Ігор Кириленко пообіцяв судитися, якщо у фільмі «Стус» буде подана нібито «недостовірна інформація» про Віктора Медведчука. Зокрема, він готовий буде навіть заборонити прокат кінострічки.

«Жоден компетентний орган України не знайшов у діях адвоката Медведчука порушень норм законодавства України, що діяли станом на 1980 рік», — йдеться в заяві.

Крім того, адвокат звинуватив прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у цензурі. Він звинуватив уряд і журналістів у тому, що вони «події минулого використовують у брудній політичній грі».

Раніше повідомлялося, що з фільму про Василя Стуса видалили усі згадки про Віктора Медведчука.Зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом». Продюсер Артем Денисов назвав це «фейком» і пояснив, що сцена зникла лише через питання хронометражу фільму.​ Проте 11 серпня знімальна група фільму «Стус» оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука.

У мережі також через скандал навколо фільму про Стуса шириться флешмоб #МедведчукМиНеЗабули.

Довідка: Василь Стус — український поет і дисидент, якого в 1980 році Київський міський суд засудив до десяти років позбавлення волі і п’яти років заслання. Медведчук виступав захисником у процесі над поетом і дисидентом, хоча сам Стус від нього відмовився.  Після судилища український поет і дисидент помер 4 вересня 1985 року у тюремному карцері табору особливого режиму в Росії.

Василь Стус

Кадри з фільму: facebook.com/stusfilm/