Міненерговугілля оприлюднило Енергостратегію України до 2035 року
World Bank Photo Collection / flickr.com

Міненерговугілля оприлюднило Енергостратегію України до 2035 року

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України презентувало на своєму сайті фінальний текст Енергетичної стратегії України на період до 2035 рік «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність». Водночас, в газеті «Урядовий кур’єр» опублікували розпорядження Кабміну №605 про затвердження цієї стратегії.

Заступниця міністра Наталія Бойко повідомила на своїй сторінці в Facebook, що Міненерговугілля вже розробляє план заходів щодо Енергостратегії та наступного тижня опублікує інформацію про формування робочих груп.

Уряд схвалив документ із умовою триденного доопрацювання. Під час розгляду питання про стратегію на засіданні Кабміну віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон підняв питання про ціноутворення на енергетичне вугілля.

«За результатами останнього доопрацювання після засідання урядового комітету з’явилися деякі цікаві речі, які намагаються «зашити» в цю концепцію. Це обов’язковий RAB-тариф, «Роттердам+» через відповідні механізми», — зазначив він.

У сфері розвитку вугільного сектора стратегія передбачає ліквідацію державного оптового покупця вугільної продукції та впровадження біржової торгівлі вугіллям.

Згідно з оновленою стратегією, до 2035 року українські АЕС мають забезпечувати 50% генерації електроенергії в державі. Прогнозують, що частка відновлюваних джерел повинна збільшитися до 12,8%, великої гідроенергетики — до 6,7%, решту обсягів вироблятимуть ТЕС.

Автори документа переконані в необхідності трансформації газотранспортної інфраструктури. Це сприятиме інтеграції з європейською інфраструктурою, а також залученню в систему безпеки поставок із центральної Європи.

В ході реалізації Енергостратегії точку прийому-передачі транзитних обсягів газу планують перенести із західного на східний кордон. Автори документа ставлять під сумнів збереження транзиту російського газу після 2019 року.