Міністру інфраструктури Омеляну оголосили підозру
facebook.com/volodymyr.omelyan

Міністру інфраструктури Омеляну оголосили підозру

Національне антикорупційне бюро повідомило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Міністру повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368-2 і ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

«За даними слідства, ця службова особа, яка з 2000 року перебуває на державній службі, в період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року отримала 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати її становили лише в період з 2008 року по 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн», — зазначено в повідомленні НАБУ.

Детективи НАБУ з’ясували, що «в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи».

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 гривень, заявляють в бюро.

Крім того, як зазначається, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до своєї електронної декларації.

«Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн», – йдеться в повідомленні.

«Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою», – додають в НАБУ.

Також за даними НАБУ, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році..

Солом’янський районний суд Києва повідомляє, що 13 вересня них надійшло клопотання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного Володимира Омеляна.

Володимир Омелян відреагував на своїй сторінці у Facebook, пов’язавши підозру в незаконному збагаченні зі здійснюваними ним реформами, початком у країні виборів і справою екс-депутата Миколи Мартиненка, яку НАБУ веде кілька років.

Омелян зазначив, що о 8:40 ранку йому вручили «підозру за «незаконне збагачення» 10 років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року».

За словами міністра, протягом півтора року НАБУ перевіряло його пошту, месенджери, здійснювало обшуки та опитувало знайомих, родичів і друзів.

«Шукали сенсацій дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію. Переконалися, що не можливо знайти те, чого немає.

Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою — оголосити підозру першому міністру. Оголосили!

Якщо це найбільші «злочини», які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ані нашим громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни», — написав Омелян.

Крім того, міністр вказав, що повністю ігноруються питання корупції в Укрзалізниці.

«На УЗ щорічно зникає безслідно більше 15 млрд грн, як заходили Раянейр, підписувався контракт з GE, проводилося днопоглиблення – не знає лише лінивий. Але, на це часу немає, є інші важливі цілі… Вітаю, вибори почалися«, – заявив Омелян.