Міносвіти провело консультацію з Австрією щодо закону про освіту
mon.gov.ua

Міносвіти провело консультацію з Австрією щодо закону про освіту

Сьогодні, 23 жовтня, міністр освіти Лілія Гриневич провела офіційну зустріч з послом Австрії в Україні Герміоною Поппеллер у приміщенні МОН. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу відомства.

У ході зустрічі Гриневич наголосила, що на сьогодні Україна здійснює переговори стосовно імплементації статті 7 закону про освіту з нацменшинами в Україні. Вона додала, що у перемовинах також беруть участь представники інших держав.

Міністр освіти звернула увагу, що прийнятий закон не має на меті витіснити рідну мови нацменшин.

«Діти зможуть з першого до останнього класу навчатися рідною, однак з 5-го класу застосування державної мови буде розширюватися – через білінгвальне навчання та вивчення окремих предметів. Стаття є дуже загальною, чіткіше ми її плануємо виписати у законі «Про загальну середню освіту» та постановах уряду», – пояснила Гриневич.

Вона також уточнила, що перехідний період набуття чинності статті 7 закону триватиме до 2020 року.

«Наразі ми сконцентровані на питанні, як покращити методики викладання української мови, зокрема для дітей, чия материнська мова належить до іншої мовної групи. Також ми шукаємо можливості у навчальних планах для збільшення годин викладання української мови», – зазначила Гриневич.

mon.gov.ua

Зі свого боку пані Поппеллер відзначила важливість проведення консультацій з представниками нацменшин.

«Я переконана, що двомовність громадян країни – це перевага, що дає їм більше можливостей для розвитку та самореалізації. Саме на підтримку мультилінгвізму спрямований цей закон, і це добре. Я розумію важливість мови в ситуації, у якій знаходиться Україна. Також державна мова дійсно дуже важлива для шансів дитини», – підкреслила вона.

Нещодавно, 17 жовтня, Україна та Польща домовились про впровадження мовної статті закону про освіту.