МЗС Білорусі вважає висилку білоруського дипломата з України безпідставною
facebook.com/belarusmfa

МЗС Білорусі вважає висилку білоруського дипломата з України безпідставною

Міністерство закордонних справ Респубіки Білорусь вважає рішення про висилку дипломата посольства Білорусі «абсолютно безпідставним». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Радіо Свобода. 

Заступник керівника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк заявив, білоруська сторона висловлює жаль у зв’язку з цим кроком Києва. Рішення українського зовнішньополітичного відомства про висилку з країни першого секретаря білоруського посольства він назвав «безпідставним».

Нагадаємо, вчора, 20 листопада, КДБ Білорусі оголосило, що затриманого раніше українського журналіста Павла Шаройка звинувачують у шпигунстві. Також представник білоруської спецслужби завявив, що розвідувальну діяльність Шаройка на території республіки координував секретар українського посольства Ігор Скворцов, у зв’язку з чим його було оголошено персоною нон ґрата.

Українське МЗС у відповідь на висилку з Білорусі Скворцова вислало з України першого секретаря білоруського посольства. Як зазначила речниця Міністерства закороднних справ Мар’яна Беца, це було зробено на основі принципу взаємності та згідно з прийнятою дипломатичною практикою.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що не згоден із рішенням про оголошення персоною нон ґрата секретаря українського посольства Ігоря Скворцова, та не міг не виконати цього рішення.