МЗС відреагувало на заяву президента Чехії щодо «продажу» Криму

В Україні з обуренням сприйняли висловлювання президента Мілоша Земана під час його виступу сьогодні, 10 жовтня, на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомляють на сайті Міністерства закордонних справ.

«Спроба запропонувати не тільки умиротворення агресора, але й легітимізацію анексії АР Крим шляхом «продажу» частини нашої території, є абсолютно не прийнятною для сучасної Європи. Важко повірити, що ми це чуємо від президента країни, яка стільки страждала від Мюнхенської змови. В умовах, коли тисячі українців загинули від рук російських окупантів, десятки тисяч українців та кримських татар переслідуються окупаційним режимом, ця пропозиція виходить за політичні рамки і є відвертим цинізмом» — зазначають у повідомленні.

У МЗС зазначили, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією, своїми цінностями і своєю свободою.

Водночас у Міністерстві зауважили, що в Україні високо цінують вагому підтримку та солідарність Уряду Чехії та чеського народу, які проявляються в конкретних справах та практичній допомозі.

Як повідомляли ЗМІ, під час свого виступу глава Чеської Республіки запропонував заплатити Україні за Крим і визнати анексію.

«На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом», — наголосив він.

Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене.

«Крим – це анексія, без сумніву. Та це завершена справа» – додав Земан.