НАБУ закликало Порошенка ветувати зміни до КПК у рамках судової реформи
facebook.com/petroporoshenko

НАБУ закликало Порошенка ветувати зміни до КПК у рамках судової реформи

Національне Антикорупційне бюро закликає Президента України ветувати зміни до Кримінального процесуального кодексу України (законопроект №6232) проголосовані парламентом 3 жовтня, оскільки вони, в разі набуття чинності, заблокують розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів і унеможливить притягнення винних до відповідальності. Про це йдеться на офіційній сторінці НАБУ в Facebook.

«Законопроект №6232, який серед іншого передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (так звана «судова реформа»), містить низку суперечностей, які у разі набуття чинності, можуть паралізувати роботу органів досудового розслідування», — заявили в НАБУ.

Антикорупнційне бюро найбільше занепокоїлось поправкою до ст. 219 процесуального кодексу, яка передбачає обмеження термінів досудового розслідування тяжких злочинів до 6 місяців з моменту внесення відомостей до ЄРДР, з можливістю продовження розслідування за рішенням суду ще на півроку.

«Наголошуємо, розкриття і розслідування складних корупційних схем у такі стислі терміни є неможливим», — зазначається в повідомленні.

У НАБУ наголосили, що ухвалення подібних змін до кримінального процесуального законодавства заблокує розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів і унеможливить притягнення винних до відповідальності.

«Національне бюро закликає Президента України не допустити блокування роботи органів досудового розслідування, ветувавши суперечливі зміни до Кримінального процесуального кодексу», — сказано в заяві.